Choď na obsah Choď na menu
 


farby

17. 11. 2008

modrá

Modrá je jednou z najoblúbenejších farieb.Rozličné odtiene modrej symbolizujú inteligenciu,spoľahlivosť,ale aj samotu,smútok,depresiu,múdrosť,  dôveru a lojalitu.Modrá má chladivý účinok a upokojuje.Ľudia v modrom oblečení vyvolávajú pocity pokoja,priateľstva a uľahčujú komunikáciu.

 

červená

Červená je emocionálne veľmi silná a veľmi extrémna farba.Priťahuje pohľad.Symboluje hotúčavu, oheň, teplo, energiu, krv, vášeň ,lásku ,teplo ,silu a agresívnosť.Červená farba je silná sama osebe a v kombinácii s inými farbami svoje významy mení.

 

oranžová

Oranžová sa spája s teplom , hravosťou , spokojnosťou, plodnosťou.Pôsobí silne, energicky, štedro a antidepresívne.Oranžová znamená úspech, spravodlivosť, príľažlivosť a vytrvalosť.Nousia ju ľudia s túžbou vyniknúť, ktorí sa nestarajú o názory druhých.

 

ružová

Ružová je najromantickejšia farba.Upokojuje a robí človeka prívetivejším,povzbudzuje ženskosť ,podporuje prežívanie pocitov spokojnosti a šťastia. Je to farba romantcky symbolizujúcej lásku ,vernosť, priteľstvo, česť , harmoniu a súcit.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ruzova

(sona, 21. 2. 2010 10:07)

moja naj je ruzova a vasa ?